22 mei 2026

Gemakkelijk POAS via Server Side Google Tag Manager

5 minuten lezen
Shopping e-commerce marketplaces icon

Iedere online marketeer en ondernemer wil het maximale uit zijn of haar advertentiebudget halen. Sturen op ROAS (Return On Ad Spend) is leuk, maar zegt eigenlijk niets over wat je echt overhoudt aan een verkoop onderaan de streep. Een product met 80% marge en een product met 8% marge wegen voor je algoritmes precies even zwaar bij ROAS, mits de orderwaarde gelijk is. Dat is dus bij wisselende marges bij producten niet handig om op te sturen. Vandaar dat we bij SDIM gebruik maken van het sturen op POAS oftewel Profit On Ad Spend. Wat dat is en hoe we dat doen in combinatie met ons geliefde Server Side Google Tag Manager zonder extra kosten leggen we je hier uit.

Eerst even het begin: wat is nu precies POAS? POAS staat voor Profit On Ad Spend. Waar ROAS kijkt naar omzet gedeeld door advertentiekosten, kijkt POAS naar winst / gedeeld door advertentiekosten. En voor de zekerheid, we praten hier over winst als de berekening opbrengst – productkosten en eventuele shipping kosten. We laten dus personeelskosten, agency fees, huur voor nu buitenwege. Dit is nogal een verschil ROAS en POAS, want omzet is leuk, maar winst betaalt de rekeningen en is waar je het voor doet als ondernemer.

Stel je verkoopt twee producten:

  • Product A: €100 omzet, €10 marge
  • Product B: €100 omzet, €60 marge

Voor Google Ads of Meta zien deze conversies er identiek uit als een bezoeker van beide producten er 1 koopt. Dezelfde waarde, hetzelfde signaal naar het algoritme. Terwijl het ene product zes keer meer voor je oplevert dan het andere. Door marge-data terug te voeden aan de advertentiekanalen gaan de algoritmes optimaliseren op dat wat je daadwerkelijk eind van de maand overhoudt.

Maar keerzijde is: Je moet je marges niet zomaar voor iedereen inzichtelijk willen hebben. Marges zijn immers bedrijfsgevoelige data. Als je die zomaar via client-side tracking de wereld instuurt, kan in principe iedere bezoeker (en concurrent met een beetje technische kennis) precies zien wat je op welk product verdient. Niet wenselijk, op z’n zachtst gezegd.

En dat is precies waar Server side Google Tag Manager om de hoek kijken. Bij Server Side Google Tag Manager (SGTM) gebeurt de verrijking pas in de container op je eigen server. De bezoeker ziet niets, de concurrent ziet niets, en alleen jouw advertentiekanalen krijgen netjes de juiste waarde mee buiten het zicht van de rest.

Lees je vaker onze blogs, dan weet je dat we fan zijn van Stape.io als hostingpartij voor SGTM en we met hen samenwerken. Ook bij het opzetten van POAS maken wij gebruik van een functionaliteit van hun platform: de POAS Data feed. Wat je hiervoor nodig hebt om op te zetten is eigenlijk vrij simpel en in combinatie met bijvoorbeeld Channable helemaal gemakkelijk te doen.

Hoe wij POAS opzetten met SGTM

Lees je vaker onze blogs, dan weet je dat we fan zijn van Stape.io als hostingpartij voor SGTM en we met hen samenwerken. Ook bij het opzetten van POAS maken wij gebruik van een functionaliteit van hun platform: de POAS Data feed. Wat je hiervoor nodig hebt om op te zetten is eigenlijk vrij simpel en in combinatie met bijvoorbeeld Channable helemaal gemakkelijk te doen.

1. Geautomatiseerde product uitdraai

Een geautomatiseerde uitdraai van je producten op productid of sku niveau.

2. Per product de marge erin

Per productid / sku hebben we de marge nodig. Dit kan op twee manieren, zolang het maar altijd hetzelfde is voor de gehele feed:

  • Als percentage (bijvoorbeeld 35% marge).
  • Als absolute waarde, dus productopbrengst minus productinkoopkosten in euro’s.

3. Samenvoegen van beiden geautomatiseerd

Vervolgens maken we hier een losse csv feed van en koppelen we dit aan Stape. Dit is een stap die gemakkelijk te doen is via Channable als de informatie van stap 1 en 2 daar beschikbaar is.

En dat is in grote lijnen wat we nodig hebben. Vanaf dat moment wordt ieder binnenkomende transactieevent in SGTM verrijkt met deze informatie, die we kunnen omzetten naar totaal. Stape kijkt op productniveau welke marge bij dat product hoort, rekent dat door (eventueel inclusief shipping kosten op productniveau, of korting die je hebt gegeven), en het juiste profit-bedrag wordt doorgestuurd naar Google Ads, Meta, Microsoft Ads, en wat je verder maar wilt voeden.

Een belangrijk voordeel bij deze manier is de automatisering. Je kunt je feed periodiek laten updaten (dagelijks, wekelijks, wat past) in Channable en Stape. Daarmee blijven marges actueel als je inkoopprijzen verschuiven of als je tijdelijk een product met lagere marge pushed bijvoorbeeld in een campagne. Dat wordt dan automatisch meegenomen, zolang het goed staat in de feed.

Dit is niet de enige reden om voor SGTM te gaan. We hebben hier al veel over geschreven, dus voor de uitgebreider versie verwijs ik graag naar ons artikel waarom bijna elke marketeer SGTM zou moeten gebruiken. Door dit via Server Side Google Tag Manager te doen, krijg je naast POAS opzetten ook:

  • Betere data kwaliteit voor je algoritmes. En dat is precies wat je nodig hebt om advertising echt te laten knallen.
  • Minder last van adblockers / meer data registreren
  • First party cookies en data
  • Custom parameters voor click ids
  • Verbeterde laadsnelheid van je website, omdat er minder wordt ingeladen in de browser
  • En de belangrijkste: Volledige controle over welke data wel of niet naar derde partijen gaat.

Tot voor kort was POAS een behoorlijk technische aangelegenheid, met veel maatwerk en dus ook veel haken en ogen. Met de POAS Data Feed van Stape in combinatie met SGTM wordt het een heel stuk toegankelijker. POAS is de manier om goed je advertising algoritmes te sturen op marge en winst in plaats van alleen omzet. Het is dan ook zeker de moeite waard voor marketeers om dit te overwegen en te testen in jouw setup.

Wil je ook gaan sturen op winst in plaats van omzet, of weten of POAS bij jouw bedrijf past? Neem dan contact met ons op, dan kijken we samen naar de ideale opzet voor jouw bedrijf.

Content

Ook aan de slag met POAS?

Contact

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *